{html_head_end}

To jest przybliżona wizualizacja wydruku strony. Aby sprawdzić jak strona będzie wyglądała po wydrukowaniu, użyj opcji "Podgląd wydruku" w przeglądarce.

Master Key - co to jest? Cechy i zalety systemu

System Master Key może się składać z różnego rodzaju wkładek bębenkowych (patentowych), kłódek, wkładek do zamków nawierzchniowych, zamków przemysłowych, zamków meblowych, itp.

Systemy Master Key sprawdzają się we wszystkich rodzajach budynków ponieważ eliminują szereg problemów jakie powoduje nadmierna ilość kluczy znajdujących się w obiegu (np. pęki kluczy, brak kontroli nad dorabianiem kluczy przez osoby nieuprawnione, brak możliwości szybkiego otworzenia drzwi w sytuacji zagrożenia, itp.).

Prawa dostępu poszczególnych kluczy w systemie mogą być zróżnicowane. Master Key to zarówno proste systemy cechujące się małą ilością drzwi i prostą strukturą dostępu, jak i duże systemy zawierające wiele różnych grup kluczy, podgrup i kombinacji. Z technicznego punktu widzenia niewiele jest praktycznych ograniczeń dotyczących rozmiaru i złożoności systemu.

Prosty system klucza spełnia z reguły funkcję systemu zamknięć na jeden klucz (tzw. system jednego klucza lub system ujednolicony) i pozwala zastąpić pęk kluczy jednym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi. Takie systemy znajdują zastosowanie przede wszystkim w domach jednorodzinnych i małych firmach gdzie zróżnicowany dostęp do pomieszczeń nie jest potrzebny.

System klucza generalnego, tzw. Master Key (inaczej układ centralnego otwierania) pozwala na otwarcie i zamknięcie dowolnej ilości drzwi jednym kluczem oraz wprowadzenie pełnej kontroli dostępu do pomieszczeń. Najczęstsze zastosowania dla takich systemów to: siedziby firm, hotele, domy studenckie, fabryki, centra handlowe, urzędy państwowe, banki, itd. - wszędzie tam gdzie w obiegu znajduje się duża liczba kluczy.

Montaż systemu klucza polega na wymianie zwykłych zamknięć na wykonane zgodnie z zamówieniem klienta zamknięcia systemowe.

 

Dlaczego warto zamontować system Master Key?

System Master Key w Twoim domu lub firmie to:

1. Wygoda:

2. Bezpieczeństwo:

3. Oszczędność czasu:

4. Oszczędność pieniędzy:

 

Mechaniczne vs. Elektromechaniczne systemy Master Key

W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi techniki dostępne są dwa rodzaje systemów klucza generalnego:

 

Ważne dla inwestora lub użytkownika nowego domu / budynku

W przypadku nowych obiektów podstawową rzeczą zwiazaną z zabezpieczenim budynku, którą powinien zrobić docelowy użytkownik po odebraniu inwestycji, jest wymiana wszystkich kluczy, do których dostęp miał wykonawca w trakcie budowy. Wkładki dostarczane w komplecie razem z drzwiami to z reguły zwykłe "wkładki budowlane", które nie stanowią zabezpieczenia antywłamaniowego, i do których klucze można dorabiać bez żadnych ograniczeń.

Zastąpienie w takim przypadku zwykłych wkładek systemem Master Key nie tylko umożliwi korzystanie ze wszystkich opisanych powyżej zalet tego rozwiązania, ale także, ze względu na brak konieczności dorabiania wielu kluczy dla użytkowników mających dostęp do wielu pomieszczeń, może być tańsze niż wstawienie wkładek standardowych.