slide2 slide3 slide4 slide5 slide6
Menu

Hotel

System klucza generalnego pozwala łatwo i sprawnie zarządzać dostępem do pomieszczeń w hotelu lub pensjonacie dowolnej wielkości.

Gość hotelowy meldując się w Recepcji dostaje klucz, którym otwiera swój pokój. Jeśli w obiekcie są inne przejścia i pomieszczenia, do których gość powinien mieć zawsze dostęp, jego klucz może otwierać także inne zamki - np. drzwi wejściowe, furtka na plażę, narciarnia, itp.

Struktura dostępu do pomieszczeń może zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego obiektu, administracja oraz obsługa hotelu posługują się jednak kluczami grupowymi, którymi otwierają z reguły następujące pomieszczenia:

  • Recepcja - jednym kluczem otwiera wszystkie pomieszczenia, do których powinna mieć dostęp (z reguły otwiera także pokoje hotelowe),
  • Sprzątanie - jednym kluczem otwiera wszystkie pokoje hotelowe oraz magazynki ze środkami czystości i pościelą; w dużych obiektach praktyczny może okazać się podział na klucze otwierające poszczególne piętra lub budynki,
  • Dział Techniczny - jednym kluczem otwiera wszystkie pomieszczenia techniczne,
  • Kuchnia  / Restauracja - jednym kluczem otwiera wszystkie pomieszczenia zaplecza kuchennego, w tym także magazynki i drzwi dostaw,
  • Administracja - otwiera wszystkie pomieszczenia biurowe,
  • Klucz generalny - wykorzystywany przez kadrę zarządzającą lub zdeponowany w bezpiecznym miejscu umożliwia otwarcie wszystkich drzwi w obiekcie w sytuacji zagrożenia.

Przy wyborze systemu Master Key dla hotelu lub pensjonatu należy zwrócić przede wszystkim uwagę na stopień zabezpieczenia klucza przed nieautoryzowanym dorabianiem oraz jakość produktu. Ważna jest także możliwość przekodowania lub rozbudowy systemu o nowe wkładki do pokoi hotelowych w przypadku zgubienia klucza przez gościa.

W drzwiach do pokoi hotelowych bardzo często montuje się, zamiast standardowych wkładek dwustronnych, wkładki z gałą (pokrętłem) od strony wewnętrznej, które pozwalają na wygodne zaryglowanie drzwi przez gościa oraz uniemożliwiają zablokowanie wkładki przez klucz włożony od strony wewnętrznej.

 

Zobacz naszą ofertę: Produkty / Systemy Master Key

A A A
Poleć znajomemu

Zobacz prezentację filmową

Zobacz prezentację filmową