slide2 slide3 slide4 slide5 slide6
Menu

Osiedle mieszkaniowe

Osiedla mieszkaniowe funkcjonują z reguły tak, iż każdemu mieszkańcowi dorabiane są osobne klucze do wejścia na klatkę schodową, wejścia do piwnicy, bramki (jeśli osiedle jest strzeżone), śmietnika. Do tego dochodzą klucze do mieszkania, komórki lokatorskiej, garażu, pilot do bramy wjazdowej, pilot do bramy garażowej, itd. Robi się z tego mało poręczny pęk kluczy...

Cały ten pęk można łatwo zastąpić jednym kluczem systemowym.
System klucza zamontowany na osiedlu mieszkaniowym pozwala w łatwy sposób rozwiązać problem dorabiania dziesiątek, setek lub nawet tysięcy kluczy do różnych pomieszczeń. Każdy z mieszkańców posiada jeden klucz, którym (w prostej wersji) otwiera wejście do swojej klatki, piwnicy, główne wejście do garażu, do śmietnika oraz bramkę, a w bardziej rozbudowanym systemie nawet swoje mieszkanie, komórkę lokatorską i pomieszczenie na rowery.

Wybór systemu z opatentowanym lub zastrzeżonym profilem klucza oraz osobną kartą bezpieczeństwa dla każdego mieszkania daje gwarancję ochrony klucza przed nieautoryzowanym dorobieniem.
Każdy klucz mieszkańca jest inny i nie ma możliwości aby klucz mieszkania A otworzył mieszkanie B. W takim systemie nie ma także klucza generalnego, który mógłby otworzyć np. mieszkania. Żaden z kluczy mieszkańców nie otworzy też pomieszczeń technicznych, do których dostęp może mieć tylko administracja.

Administracja osiedla posiada swój klucz, którym otwiera wszystkie wejścia do klatek, przejścia, bramki, śmietniki oraz pomieszczenia techniczne.
Firma wywożąca śmieci dostaje swój jeden klucz, którym otworzy wszystkie śmietniki.
W sytuacji zagrożenia i potrzeby interwencji na osiedlu np. straży pożarnej lub pogotowia gazowego, klucz potrzebny do przeprowadzenia sprawnej akcji ratowniczej można umieścić w specjalnej tubie wmurowanej w ścianę budynku, do której dostęp ma tylko administracja oraz stosowne służby. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę przekazywania osobom z zewnątrz kluczy, które być może nigdy nie zostaną użyte oraz daje gwarancję szybkiego dotarcia do zagrożonych pomieszczeń bez czekania na osobę z administracji osiedla, która posiada klucz. 

System Master Key zamontowany na osiedlu mieszkaniowych jest rozwiązaniem, które posiada wiele zalet:

  • zapewnia wygodę,
  • zwiększa bezpieczeństwo,
  • może być tańszy niż tradycyjne wkładki i klucze z uwagi na brak potrzeby dorabiania wielu egzemplarzy kluczy dla wszystkich mieszkańców.

 

Zobacz naszą ofertę: Produkty / Systemy Master Key

A A A
Poleć znajomemu

Zobacz prezentację filmową

Zobacz prezentację filmową